Zapowiedź Infiniti QX Sport Inspiration

Na targi samochodowe w Pekinie przedstawiony zostanie nowy koncept Infiniti. Czym zaskoczy nas producent z Japonii?

Infiniti przedstawiło pierwszy teaser nowego konceptu - QX Sport Inspiration, który w pełnej krasie zobaczymy podczas Beijing Auto Show 2016. Na fotografii niewiele widać — producent zadbał o pobudzenie wyobraźni w głowach fanów marki, określa stylistykę modelu jako rozwinięcie koncepcji sportowego ducha z modelu Q60 Coupé. Muskularna sylwetka oparta jest na języku stylistycznym, które Infiniti nazywa określeniem "Powerful Elegance". Auto charakteryzować będzie się dużym grillem, podobnym do tego z najnowszego coupé.

Całą uwagę zwraca na siebie rozświetlony reflektor o futurystycznym kształcie płynnie przechodzący we wspomnianą atrapę chłodnicy. Standardowe lusterka boczne zastąpiono kamerami, których nie prędko zobaczymy w produkcji seryjnej. Duże wloty powietrza w zderzaku prawdopodobnie będą służyć do chłodzenia układu hamulcowego w mocniejszych wariantach silnikowych. Cechą charakterystyczną modelu mają być tzw. "pływające słupki dachu".

Spekuluje się, że marka do swojego średniego SUV-a może zastosować układ hybrydowy oparty na kooperacji silnika benzynowego V6 i elektrycznego. Auto konkurować będzie z Mercedesem GLC oraz niepierwszej młodości Audi Q5 i BMW X3. Więcej informacji i zdjęć tego konceptu poznamy bliżej daty obowiązywania targów samochodowych w Pekinie (25.04–04.05.2016 r.).

Zobacz również: Przyszłość elektromobilności - rozmowa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

TOP 5: Najciekawsze sedany na bazie hatchbacków Mercedes 450 SL (R107) - co kryje bagażnik? Moto Historie z PZM #1 - opowieści, których nie znaliście (chyba...) Kulisy afery spalinowej w Volkswagenie 11 listopada motoryzacyjnie Dlaczego Sébastien Loeb wystartował w Monte Carlo i jak długo potrwa dominacja Volkswagena? Kultowy Garbus Jak odświeżyć alufelgi - poradnik Audi TT - trzy generacje stylu Nazywam się Janusz [JC] Prawo: Stłuczka pożyczonym autem Mercedes 450 SL (R107) - renowacja