Blog Strefa Aut

Zapowiedź Infiniti QX Sport Inspiration

Na targi samochodowe w Pekinie przedstawiony zostanie nowy koncept Infiniti. Czym zaskoczy nas producent z Japonii?

Infiniti przedstawiło pierwszy teaser nowego konceptu - QX Sport Inspiration, który w pełnej krasie zobaczymy podczas Beijing Auto Show 2016. Na fotografii niewiele widać — producent zadbał o pobudzenie wyobraźni w głowach fanów marki, określa stylistykę modelu jako rozwinięcie koncepcji sportowego ducha z modelu Q60 Coupé. Muskularna sylwetka oparta jest na języku stylistycznym, które Infiniti nazywa określeniem "Powerful Elegance". Auto charakteryzować będzie się dużym grillem, podobnym do tego z najnowszego coupé.

Całą uwagę zwraca na siebie rozświetlony reflektor o futurystycznym kształcie płynnie przechodzący we wspomnianą atrapę chłodnicy. Standardowe lusterka boczne zastąpiono kamerami, których nie prędko zobaczymy w produkcji seryjnej. Duże wloty powietrza w zderzaku prawdopodobnie będą służyć do chłodzenia układu hamulcowego w mocniejszych wariantach silnikowych. Cechą charakterystyczną modelu mają być tzw. "pływające słupki dachu".

Spekuluje się, że marka do swojego średniego SUV-a może zastosować układ hybrydowy oparty na kooperacji silnika benzynowego V6 i elektrycznego. Auto konkurować będzie z Mercedesem GLC oraz niepierwszej młodości Audi Q5 i BMW X3. Więcej informacji i zdjęć tego konceptu poznamy bliżej daty obowiązywania targów samochodowych w Pekinie (25.04–04.05.2016 r.).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

Mercedes S400 CDI W220 - starzeje się z klasą Porsche 911 R - purysta z krwi i kości! Mercedes 450 SL (R107) - prace nad pokrywą silnika Mamy nowy rekord! Filmowo-motoryzacyjne podsumowanie tygodnia [14.12.2013] Wojna rajdówek PSA i kiepski nastrój w Škodzie Zapach pieczywa i klekot silnika Na półmetku sezonu torowego 2014 Jak spopularyzować w Polsce samochody elektryczne? Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM 2016 - test wideo Lexus LC 500 – test Podsumowanie pierwszego sezonu Formuły E